Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Šodien sākas LU un LMT Datorzinātņu dienas!

05.08.2013.

Šodien, 5.augustā, Latvijas Universitātes (LU) sporta un atpūtas kompleksā „Ratnieki”, Līgatnes novadā, jau trešo reizi norisinās Latvijas Universitātes sadarbībā ar Latvijas Mobilo Telefonu (LMT) rīkotā konference „LU un LMT Datorzinātņu dienas”. Konferencei šogad pieteikušies 93 dalībnieki no septiņām Latvijas augstskolām, divām ārzemju augstskolām, kā arī Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta un Elektronikas un datorzinātņu institūta pārstāvji.

LU Datorikas fakultātes profesors, konferences programmas komitejas vadītājs Andris Ambainis: „Man ir liels prieks, ka ar katru gadu interese par konferenci palielinās, un palielinās arī to dalībnieku skaits, kuri vēlas uzstāties ar referātu. Studentiem šī ir ļoti laba iespēja popularizēt savu pētījumu rezultātus un gūt praktisku uzstāšanās pieredzi. Trīs dienu konference dalībniekiem būs iespēja noklausīties referātus un piedalīties diskusijās par plašu tēmu loku - no teorētiskiem pētījumiem fundamentālajā zinātnē līdz ļoti praktiskiem darbiem ar tūlītēju pielietojumu.”

Latvijas Mobilā Telefona prezidents, asociētais profesors Juris Binde: „Amerikāņu filozofs Džons Djūijs ir teicis, ka katra izcila zinātnes sasnieguma pirmsākums ir pārdroša iztēle. Latvijas zinātnei vairāk par visu ir nepieciešams jaunu un drosmīgu cilvēku entuziasms, kuri nebaidās no lielām idejām - bet tās attīsta un realizē. Tāpēc ikvienas idejas īstenošanas pamatā ir jābūt ambīcijai kļūt par labāko pasaulē. Tikai domātāji un darītāji, kas redz tālāk par horizontu, spēs radīt produktus un pakalpojumus, ar kuriem konkurēsim visā pasaulē. Novēlam konferences “LU un LMT Datorzinātņu dienas” dalībniekiem nebaidīties no pārdrošām idejām, jo tikai tā iespējams paveikt visai cilvēcei nozīmīgas un būtiskas lietas.”

Šī gada dalībnieki pārstāv: Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Ventspils Augstskolu, Vidzemes Augstskolu, Liepājas Universitāti, Daugavpils Universitāti, Masačūsetsas Tehnoloģisko institūtu, Kembridžas Universitāti, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtu un Elektronikas un datorzinātņu institūtu.

Konferences mērķis ir veicināt Latvijas augstskolu datorzinātņu un informācijas tehnoloģiju studentu un pasniedzēju savstarpēju zināšanu, pieredzes un ideju apmaiņu.

Konferences programma

Pirmās „LU un LMT Datorzinātņu dienas” notika 2011. gadā un pulcēja 65 dalībniekus, kas trīs dienu konferencē pārrunāja dažādās augstskolās izstrādātu pētījumu rezultātus un aktuālākās nozares tēmas.