Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Noslēgušās LU un LMT Datorzinātņu dienas 2013!

09.08.2013.

Latvijas Universitātes (LU) sporta un atpūtas kompleksā „Ratnieki”, Līgatnes novadā no 5. līdz 7. augustam norisinājās „LU un LMT Datorzinātņu dienas”. Konferencē piedalījās studenti un pasniedzēji no dažādām Latvijas augstskolām, dažām ārzemju augstskolām, kā arī zinātnisko institūtu pārstāvji. Konferences mērķis bija veicināt Latvijas augstskolu datorzinātņu un informācijas tehnoloģiju studentu un pasniedzēju savstarpēju zināšanu, pieredzes un ideju apmaiņu.

LU Datorikas fakultātes profesors, konferences programmas komitejas vadītājs Andris Ambainis: „Konferences organizatoriem ir gandarījums, ka ar katru gadu referentu vidū parādās arvien vairāk ne tikai LU, bet arī citu Latvijas augstskolu pārstāvju, kas ļauj veiksmīgāk nonākt pie konferences mērķa sasniegšanas – domu un pētījumu rezultātu apmaiņas starp dažādu augstskolu studentiem un pasniedzējiem. Konferencē prezentētie referāti pārstāvēja plašu tēmu loku - no datoru izmantošanas fundamentāliem pētījumiem matemātikā līdz tehnoloģijām valodas apstrādei ar datoru. Klausītāji uzzināja par pasaules atzinību guvušajiem Latvijas zinātnieku pētījumiem kvantu skaitļošanā un praktiskiem pētījumiem biznesa procesu modelēšanā. Dzīvas diskusijas raisīja referāti par e-vēlēšanu drošību, kvantu datoru iespējām, mobilo lietotņu veidošanu un daudzām citām tēmām.”

Trīs dienu konferencē nolasīti 30 referāti - gan teorētiski pētījumi fundamentālajā zinātnē, gan ļoti praktiski darbi ar tūlītēju pielietojumu. Tika apspriestas kvantu skaitļošanas, bezvadu sensoru tīklu un datorinženierijas, attēlu atpazīšanas, programminženierijas, mākslīgā intelekta, datorspēļu veidošanas, tīmekļa zinātnes un datorlingvistikas tēmas. Konferences ietvaros tika diskutēts arī par mobilo lietotņu (aplikāciju) nozīmi un veidošanas aspektiem.

Šogad konference notika jau trešo gadu un tai bija iesniegti 93 pieteikumi no septiņām Latvijas augstskolām, divām ārzemju augstskolām, kā arī Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta un Elektronikas un datorzinātņu institūta pārstāvjiem, savukārt pirmās „LU un LMT Datorzinātņu dienas” notika 2011. gadā un toreiz pulcēja 65 dalībniekus.

Nofilmētie referāti [VIDEO]